Контраст
Шрифт
Україна єдина #UAРАЗОМ

Увага! Просимо дотримуватися протиепідемічних заходів по профілактиці коронавірусної хвороби.

Про установу

Унікальність історії створення та розвитку нашої оздоровниці полягає в тому, що вже через три місяці після наказу про створення санаторію, отримавши в спадок від бувшого райвідділу міліції два приміщення (сучасні корпус №1 та № 2, який тоді був одноповерховим) санаторій розпочав свою роботу, 17 березня 1970 року колектив санаторію прийняв перших пацієнтів.
В той час оздоровниця була розрахована на 70 ліжок, в штаті було лише 3 лікаря, 9 медсестер, 17 осіб молодшого та господарського персоналу.

 

З перших днів функціонування санаторію виникли своєрідні умови коли керівництво та колектив, виконуючи основну роботу по наданню лікувально-профілактичної допомоги пацієнтам, виконували надважливі та необхідні роботи по розширенню лікувально-діагностичної бази, будівництву нових корпусів, допоміжних приміщень, по благоустрою території.
Як ми тепер знаємо, все це розтягнулося на багато-багато років, санаторій розбудовувався, модернізувався, як і курорт Хмільник, в результаті, на сьогоднішній день,ми стоїмо поряд знаменитих Цхалтубо, Білокурихи і навіть Баден-Бадена.

  

Вже в 1973 році в санаторії був введений в експлуатацію спальний корпус  (теперішній корпус №5), завершена перша реконструкція лікувально-діагностичного відділення, вводяться методики, кабінети, лікувально- діагностична апаратура відповідно до спеціалізації санаторію по лікуванню захворювань органів руху та опори, нервової та серцево-судинної систем.
В ті роки надзвичайно гостро стояла проблема харчування пацієнтів через відсутність відповідного приміщення, яке було побудовано (клуб-їдальня на 300 місць) та введено в експлуатацію на початку 1975 року.
У 1977 році відкрито нові кабінети аутогенних тренувань, лазерної терапії, добудовано другий поверх корпусу №2, корпус №1 та №2 з’єднані переходом. Кількість ліжок в цих корпусах значно зросло.З тих далеких часів співробітникам передається основне кредо: на якій би ти ділянці не працював, слід створювати належні умови для проживання, харчування, лікування та відпочинку пацієнтів. Напевне з тих же пір у наших співробітників звичка до прикрашання та організації свого робочого місця.

Влітку 1988 року зведено ще один спальний корпус (№3), з прибудовою для аптеки, інших кабінетів та переходом до корпусу №2, таким чином всі три корпуси зручно об’єдналися. Змінився зовнішній вигляд території санаторію, його будівель, споруд, покращилося естетичне оформлення житлових корпусів. Незважаючи на труднощі функціонування в нових суспільно – економічних умовах господарювання, тоді коли інші санаторії просто виживали, керівництво санаторію взяло курс на постійне укріплення матеріально – технічної та лікувально – діагностичної бази санаторію.Для підтримання належного рівня лікувального процесу в 1992 році була проведена реконструкція ванного відділення, басейну підводного витягнення.
В котельній оздоровниці для підігріву мінерально – радонової та прісної води були замінені нагрівачі на більш сучасні і економні, встановлені фільтри для регенерації котлової води, а також для очищення прісної води.
Територію оздоровниці було сплановано, приведено в ідеальний порядок і заасфальтовано 4000 кв.м. Посаджено велику кількість зелених насаджень, змонтовано естетичне огородження по всьому периметру території на правій половині річки.

У 1998 році вдруге реконструйовано корпус №5, який став відповідати всім найсучаснішим вимогам і є окрасою оздоровниці.

В 2000 – 2001 роках створено нові кабінети озокерито – парафіно- лікування, спелеотерапії, відкрито бювет мінеральних вод, кабінет гідроколонотерапії. В цей час вперше нам вдалося оснастити кожну кімнату телевізором.Реорганізація санаторію в медичний реабілітаційний центр на початку 2001 року дала нам нові фінансові важелі, відкрила нові перспективи, але й поклала на керівника новий тягар відповідальності. Потрібно було вводити нові методи, методики лікування та діагностики, підтримувати в належному стані обладнання, апаратуру, закупляти нову.

В 2002 році  придбана установка для колонотерапії.

В 2004 році завершено будівництво пішохідного мосту через річку Південний Буг, що дозволило нам сміливіше освоювати ще 4,2 га нашої території – це й досі наша мрія і наше майбутнє.

В 2015 році обладнаний та відкритий кабінет ультразвукової діагностики, придбані апарати «Ярило», «Яровіт» з необхідним для лікування оснащенням, придбаний апарат кардіомоніторингу (холтер).

В 2006 році групою лікарів медичного центру разом з вченими НДІ медичної реабілітації та курортології проведена кропітка наукова робота по вивченню дії мінеральної радонової води свердловини№603-е, результатом якої став бальнеологічний висновок по лікувальним властивостям та доцільності її застосування.

В 2006 році придбана установка стоматологічна «Дипломат – Люкс БЛ-250», електрокардіограф портативний «Харт Скрин», апарат УВЧ – 60.

В 2007 році впроваджено:

  • методику лікування низькими температурами (кріосауна);
  • методику лікування персональним комбінованим низькочастотним тепловим стимулятором Nuga Best;
  • в лабораторії освоєна методика проведення досліджень біохімічним аналізатором – напівавтоматом.

В 2007 році придбана та встановлена інфрачервона сауна.

В 2008 році успішно виконувалася довгострокова програма розвитку МРЦ, замінювалось обладнання, ремонтувалися кабінети, медсестринські пости. Відремонтовано та переоснащено хол адміністративного корпусу, парадний вхід та перила, відремонтовані підлога та стеля їдальні. На території встановлено фонтан, відремонтовані та переобладнані доріжки. Введені нові методи лікування – озонотерапія, прессотерапія, ударно – хвильова терапія. Були виділені та оснащені кабінети, підготовлені відповідні спеціалісти.

В 2009 проведена велика робота по благоустрою території, проводилася заміна водопровідних мереж, заміна віконних та дверних блоків. Відкриті три нових кабінети – горизонтального витягнення хребта, новий кабінет спелеотерапії (соляний грот), кабінет сухих вуглекислих ванн.

В 2010 проводилися аналогічні ремонти інших кімнат, кабінетів, водопровідної мережі, території.Введено метод киснево – синглетної терапії. Закуплені  інгалятори, бальнеологічна ванна «Тайфун» з установкою підводного душ – масажу.
А ось перелік апаратури, яку придбали в 2011 році: «КВЧ НД», «ОЗОН УМ – 80», парафіноногрівач, «Радіус», «Мілта», «Дімар»,велоергометр для кінезотерапії.

В 2012 році завершені роботи по забезпеченню МРЦ питною водою з власної артсвердловини та введенню в експлуатацію додаткової свердловини радонової води для лікувальних потреб. Завершені роботи по ремонту залів їдальні, введено новий вид харчування – шведський стіл. Придбано необхідне обладнання та кухонний посуд.
Протягом літа проводилися роботи по берегоукріпленню, по благоустрою берега річки в зоні парку та пляжу.
Завершені роботи по утепленню третього спального корпусу.
Для покращення побутових умов встановлено кондиціонери або спліт системи, телевізори, холодильники, встановлено 26 сейфів в житлові кімнати, придбано професійні пральні машини.

Влітку, 2015 року, закуплене та встановлене нове обладнання для фізіотерапевтичного кабінету, такі як апарат ультразвукової терапії, апарат мікрохвильової терапії Radarmed , бальнеологічна ванна, ванна для рук, електромасажери для ніг.У зв’язку з придбанням нового апарату ультразвукової діагностики Prosound a6 з 4-ма датчиками стало можливим проведення брахіоцефального УЗ обстеження судин, УЗ обстеження молочних залоз, УЗ обстеження великих суглобів.

В 2013 році проведено капітальний ремонт бальнеологічного відділення з заміною обладнання. Закуплено та встановлено 3 ванни «Гейзер», бальнеологічна, єдина в Україні - озоново–радонова ванна, 4 апарати озоногідротерапії «Озономатік».

З вересня 2016 року по січень 2021 року до складу центру входило  відділення відновного лікування та реабілітації № 2 в смт.Сатанів Хмельницької області. Основна лікувальна цінність - мінеральна

вода Збручанська "Нафтуся". До послуг відпочиваючих - зручні номери для комфортного відпочинку та затишна їдальня із смачними стравами.

Вже понад 15 років медичний реабілітаційний центр «Південний Буг» МВС України отримує першу ступінь акредитації, спеціалісти МОЗ України оцінюють всі аспекти багатогранної діяльності закладу. Це оцінка роботи кожного члена колективу. Відповідність стандартам акредитації досягається важкою працею кожного і ця відповідність можлива там, де кожний вболіває за загальну справу.

В 2022 році  вводиться в експлуатацію сучасний комплекс гідрокінезотерапії, до складу якого входить лікувально-плавальний басейн обладнаний  інноваційним гідропатичним обладнанням аналогів якого в Україні не має, а саме : система підводного паравертебрального струменевого масажу і фотофіксації хребта, система підводного циркулярного гідромагнітного масажу, стаціонарний підйомник з ручним приводом для пацієнтів з обмеженими фізичними можливостями, комплект противотока, комплект гейзера для масажу стоп, комплект водоспаду «Кобра», комплект гідромасажу. В приміщеннях першого поверху також встановлено медичне обладнання: душ Віши, світловодяний душ та кімната для пацієнтів з обмеженими фізичними можливостями. На другому поверсі розташовуються зали для заняття лікувальною фізкультурою зі встановленими тренажерами для розробки хребта, верхніх та нижніх кінцівок та лікувальні кабінети, а саме: кабінет лазеротерапії, кабінет пресотерапії та вакуумного масажу, масажний кабінет, кабінет психокорекції та психорелаксації, кабінет механічного масажу зі встановленим масажним кріслом  «Rejoice», кабінет озонотерапії обладнаний камерою гіпербаричної оксигенації, кабінет ударно-хвильової терапії де встановлений потужниий апарат  з програмою лікування захворювань опорно-рухової системи, чоловічої статевої системи  та естетичної медицини.

  

(с) 2024

Запис до лікаря